mini inšpirácia #5

Múdrejšia o skúsenosti získané pri prvorodenom dieťati, som sa pri tom druhom rozhodla neinvestovať do množstva hračiek a radšej som vybrala pár pekných drevených predmetov, pri ktorých mi nevadí, že ich celé pchá do úst. Dva z nich by som vám chcela v tomto článku priblížiť.

Prvou hračkou je vhadzovačka od slovenského výrobcu z Pezinka, ktorého na facebooku môžete nájsť ako Hračky deda Jozefa (vyrábal nám aj toto zrkadlo). Vhadzovačka má 5 vymeniteľných vrchov, ktoré plánujem obmieňať postupne podľa narastajúcej úrovne zručností nášho dievčatka. Zatiaľ ako čerstvo 9 mesačná zvláda vhodiť dovnútra len guličku. Skúšali sme aj valec, ale ešte nemá ruku v zápästí ohybnú tak, aby ho dokázala do otvoru presne vložiť. Táto vhadzovačka je inšpirovaná metódou montessori a dieťaťu umožňuje sústrediť sa vždy na jeden konkrétny objekt bez toho aby ho rozptyľovali ďalšie funkcie, ozdoby či farby, ktoré sa bežne na podobných hračkách nachádzajú. Veľkou výhodou tejto sady je pomer cena – výkon. Ako nevýhodu hodnotím, že vymeniteľné vrchy sa dajú ľahko odstrániť a dcérka, aby sa dostala k vhodenému predmetu, namiesto otvárania dvierok, krabičku rozoberá. Možno by to chcelo vymyslieť nejakú poistku. Zatiaľ to riešime tým, že jej vrch pridržiavam.

Druhým predmetom, ktorý by som vám chcela ukázať je hmatová hračka od nemeckého výrobcu Grimms (kúpila som ju tu), ktorá je zložená z guľôčok spojených gumou. Tie sa pri dotyku rôzne pohybujú a krútia, čím dokážu malého človiečika zamestnať na hodnú chvíľu. My využívame hlavne do auta na cesty ako hračku a hryzatko v jednom.

Na záver by som chcela upozorniť na album “Hračky”, ktorý nájdete v mojom profile na instagrame. Plánujem doň postupne pridávať aj ďalšie tipy na aktivity pre menšie deti ako aj pre predškolákov, ktoré bavia moje deti a ktoré sa na blog nezmestia.

 

2 thoughts on “mini inšpirácia #5

  1. Spätné upozornenie: hračky 12+

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.