hurá poďme rodiť – príbeh prvý

Horšie ako rodiť v auguste je len v auguste prenášať. Kto ten pocit nezažil asi nepochopí. A tak, keď ma v pondelok 12.8.2013 hospitalizovali s tým, že už je čas pôrod vyvolať, skoro som sa aj potešila.

Po vložení “zázračnej” tabletky veci (a bolesti) nabrali celkom rýchly spád … teda aspoň podľa mojich subjektívnych pocitov. Zdravotnícky personál sanatória Koch a jeho technika určovania intenzity kontrakcií mali bohužiaľ iný názor. Z tej noci si útržkovito pamätám len tlkot srdca na pásoch a ľudí (zdravotné sestry, doktorov, upratovačky a ešte neviem koho), ktorí prichádzali a dookola opakovali, že to musí bolieť ešte viac… Viac? Robia si srandu?

Prišlo ráno a s ním veľká vizita, na ktorej som exhibovala pred celým konzíliom. Môj výkon prítomných presvedčil, že treba konať a po potrebných procedúrach, vďaka mojej najobľúbenejšej primárke anestéziológie (ku ktorej budem do smrti pociťovať silnú náklonnosť a vďaku) prišla úľava. Ako to však v živote býva, nič dobré netrvá večne, že? Rovnako je to aj s účinkami epidurálnej anestézie. Keď mi prvá várka začala vyprchávať, suverénne som si požiadala ďalšiu, no tu som už nedostala…

Dnes je to už päť dlhých krásnych rokov čo som tieto magické chvíle na pôrodnej sále prvý krát zažívala, ale zdá sa mi akoby to bolo len včera, keď ma pôrodná asistentka v Kochu nabádala nech robím drepy a mňa v tom momente chytala celkom panika, že mi to dieťa určite roztrhá konečník… no potom to prišlo… 13.8.2013 o 12.20 hod. sa s obrovským krikom narodil on, a prevrátil (nielen) môj život hore nohami.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.