cestujeme s deťmi: ZOO Viedeň

Aj malými krokmi sa dá postupne prejsť a spoznať celý svet. A tak som M. po návrate z prvej dovolenky pri mori “ukecala” na mini víkendový výlet do neďalekej Viedne (lebo veď platnú diaľničnú nálepku treba ešte nejako zúžitkovať)…


Zámok Schonbrunn a jeho záhrady, ktorých súčasťou je aj najstaršia (a podľa mňa aj najkrajšia) zoologická záhrada na svete, sú moja srdcová záležitosť, ktorá ma asi nikdy neomrzí. Bola som tam už štvrtý krát a bez váhania by som šla zas. Výbehy a jednotlivé expozície v tejto ZOO sú pripravené skutočne výnimočným spôsobom, ktorý nielen deťom interaktívne približuje obrovský počet živočíchov vo vydarene nasimulovanom prirodzenom prostredí. Pozor! Cez víkendy počet živých tvorov v ZOO rapídne stúpa o ľudský druh, a tak sa na to radšej psychicky poriadne pripravte.

Nebudem tu vypisovať litánie o tom, čo tam môžete vidieť (veď čo asi tak môžete vidieť v ZOO, že?), ale aby to nebol článok len o fotkách mojich detí, tak sem napíšem pár tipov, ktoré pri návšteve možno ušetria trochu času a zážitok zintenzívnia:

Pred zámkom Schonbrunn je parkovisko, ktoré je celkom drahé a možno aj preto tam ľahko zaparkujete. Hneď vedľa je však stanica metra Schonbrunn.

Vstup do záhrad zámku je voľný, vstup do ZOO sa platí (dospelý 20,- EUR, deti do 6 rokov sú zdarma). Využite na nákup lístkov predajné automaty oproti kasám. Dá sa v nich platiť len kartou, ale my sme sa vďaka ním vyhli čakaniu v rade na lístky!

Vezmite si so sebou vodu a niečo pod zub. Priamo v ZOO je veľa možnosti kde si viete občerstvenie kúpiť, ale všade sa čaká v rade, čo s hladnými deťmi nie je práve oddychová disciplína.

Naplánujte si vopred trasu, ktorou sa chcete vydať podľa mapy na internete. Aktivít v tejto ZOO je nekonečné množstvo. Ako prvé odporúčam pozrieť pavilóny podľa záujmov dieťaťa, prípadne ľadové medvede, ktoré naozaj stoja za to.

Pre tých, ktorí sa chcú na výlet pripraviť ešte lepšie, zaujímajú ich otváracie hodiny, časy kŕmenia a ďalšie podrobné informácie – odporúčam pozrieť tu.

Na záver najdôležitejšia rada – NECHOĎTE tam cez víkend! A ak musíte tak hneď ráno aby ste najväčšie atrakcie stihli pred hlavným náporom turistov.

4 thoughts on “cestujeme s deťmi: ZOO Viedeň

  1. Z osobnej skúsenosti je podľa mňa najdôležitejši tip pre Zoo vo Viedni neísť tam cez víkend alebo rakúsky či slovenský štátny sviatok. Viem ľahko sa hovorí, ťažko sa urobí, ale väčšina mám na materskej má voľnú voľbu dní 🙂 su to dva diametrálne rozdielne zážitky 🙂

    Like

    1. Tak len škoda, že aj otcovia nemajú “materskú dovolenku” 😀 ja osobne by som si s dvoma deťmi (10mesiacov a 5 rokov) do ZOO vo Viedni ísť netrúfla, ale ak ma žena odvahu alebo inú možnosť ísť mimo víkend a sviatok, tak určite vrelo odporúčam 🙂

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.