recenzia: capačky EZPZ

Keď som na instagram a na blog dala fotografie prvých topánočiek – capačiek, ktoré som mojej dcérke zaobstarala, zaplavil ma veľký počet správ. Väčšina otázok sa týkala toho koľko takéto pekné jemné celokožené topánočky, ktoré nie sú najlacnejšie vydržia? Neprederaví ich dieťa hneď na ihrisku? Na takéto otázky som odpovedať hneď nevedela, lebo to boli prvé topánky francúzskej značky EZPZ, s ktorými som prišla do kontaktu. Medzičasom Adelka začala samá chodiť a topánky prešli rôznymi zaťažkávacími skúškami na ihriskách, v meste aj pri mori. Chodilo sa v nich po všetkých povrchoch po dvoch aj po štyroch. Nosili sa na nohách, v rukách aj v zuboch. A ako vyzerajú dnes? Po takmer dvoch mesiacoch intenzívneho nosenia začínajúcich chodcom?

Hneď z kraja by som chcela upozorniť, že to boli jediné topánočky, ktoré dcérka nosila od augusta do októbra. Nosila ich na von. Doma chodila a chodí bosa alebo v ponožkách. Topánky sme nešetrili, ale využívali v maximálnej možnej miere. Najviac dostala zabrať koža na špičkách, ktorá bola namáhaná predovšetkým pri štvornožkovaní na ihriskách pokrytých gumeným povrchom. Pomerne rýchlo sa ošúchala a zafarbila do čierna, avšak neprederavila sa. Podrážka tiež ostala pekná bez poškodenia. Druhý najviac namáhaný komponent na capačkách bol remienok na suchý zips, ktorý topánočky drží na členku aby nepadali. Ten sa v rámci dôkladného spoznávania obuvi jeho majiteľkou často odliepal a ožužlával. Všetky pokusy o zničenie však vydržal a stále je plne funkčný, aj keď aj na ňom je miestami koža ošúchaná. Ak by som to mala zhrnúť, capačky EZPZ nie sú nezničiteľné, ale vydržia celkom veľa. U nás účel splnili a pekne nám poslúžili pri prvých samostatných krokoch. Kľudne by som do nich šla opäť, avšak na zimu som sa rozhodla vyskúšať niečo iné…

Tento článok vznikol aj vďaka spolupráci s www.littlehipster.sk, ktorý má topánočky EZPZ na svojej kamennej predajni v Chorvátskom Grobe, kde ich odporúčam pred kúpou vyskúšať, nakoľko sú podstatne menšie ako iné značky.

Viac o topánočkách si môžete prečítať aj v tomto článku alebo pozrieť na instagrame.

One thought on “recenzia: capačky EZPZ

  1. Spätné upozornenie: prvé zimné topánky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.