prvé zimné topánky

Aké topánky obuť na jeseň a v zime začínajúcemu chodcovi? Táto otázka má mátala posledné týždne. Na internete som zabila hodiny, otravovala kamarátky, ktoré majú na obúvanie podobný názor ako ja, až som napokon mojej malej chodkyni zaobstarala kompletnú výbavu, s ktorou som celkom spokojná. Ak aktuálne riešite podobný problém, možno vám tento článok príde vhod a ušetrite si kopec času hľadaním.

Hneď na začiatok by som chcela upozorniť, že pri obúvaní deti (a čím ďalej, tým viac aj samej seba) uprednostňujem prirodzenú, bosú chôdzu. Dôvody prečo ma oslovilo barefoot obúvanie nebudem v tomto článku rozpisovať, ale ak Vás zaujímajú, odporúčam pozrieť tento článok, ktorý pre internetový portál http://www.deti.sk napísala moja kamarátka Martina. Myslím, že v ňom veľmi trefne a pochopiteľne zhrnula všetky zásadné otázky a pravidlá detského obúvania.

A aké topánky som nakoniec kúpila Adelke? V prvom rade capačky. Aj keď som bola veľmi spokojná s capačkami Easypeasy od littlehipster, rozhodla som sa tentokrát vyskúšať niečo iné vyrobené na Slovensku. Trojvrstvové kožené mokasíny od Moe som mala už aj pre staršieho syna a viem, že veľa vydržia a dobre sadnú na širšiu nôžku. Sú vyrobené z certifikovanej ekologicky farbenej kože bez použitia ťažkých kovov a dajú sa použiť tak v interiéri ako aj na chôdzu vonku. Na babie leto, aké máme vonku teraz, sú úplne postačujúce. Do vlhkého počasia som k ním dokúpila návleky stonz, ktoré sa natiahnú na capačky a keď udrú mrazy, capačky len vymením za kožušinovú vložku. Viac menej na parádu som dokúpila aj kožušinové capačky liliputi, ktoré sú nádherne a verím, že ich využijeme počas suchých mrazivých dní.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.