adventný kalendár

Dlho som zvažovala či adventný kalendár áno alebo nie. Predchádzajúce roky u Adama nemal úspech. Nevedel pochopiť prečo nemôže všetky balíčky rozbaliť naraz a nakoniec bol z toho namiesto radostného očakávania u nás stres a plač. Teraz má už päť rokov, rozumovo a vnímajím výrazne pokročil a mne zrazu adventný kalendár príde ako zaujímavý spôsob ako rozdeliť darčeky a maškrty, ktoré by inak dostal k Vianociam a na Mikuláša na viac dní.

adventné kalendáre Ferm Living predáva Bellarose

Hneď, ako som sa rozhodla, že adventný kalendár bude príjemné spestrenie sychravých decembrových dní, moje kroky viedli na pinterest, ktorý je plný úžasných inšpirácií ako si kalendár vyrobiť za doslova pár korún. Objavila som tam pár efektných riešení, ktoré sa mi zapáčili, avšak pri každom vznikol jeden zásadný problém – kedy to vyrobiť? Bohužiaľ moja energia a momentálne časové možnosti na to nestačia, a tak voľba padla na nie až tak ekonomicke a kreatívne, ale zato časovo úspornejšie riešenie… rozhodla som sa adventný kalendár kúpiť.

adventné kalendáre Fabelab predáva Biolove

Trh je dnes k zaneprázdneným matkám mimoriadne láskavý a okrem hotových verzií im ponúka nekonečné možnosti aj v podobe akýchsi “dotvor si sám” balíčkov, ktoré uspokoja predovšetkým tú kategóriu, ktorá si na výrobu celku netrúfa, no pociťuje silnú potrebu tvoriť, prípadne chce do procesu výroby zapojiť aj malého majiteľa. V tejto kategórií ma očarila tvorivá sada od Fabelab, ktorú som našla na instagrame krásheho obchodíka BioLove. Už už som ju objednala, no nakoniec som sa rozhodla pre praktickejšie a ekologickejšie riešenie v podobe látkového kalendára Ferm living, ktorý môžete vidieť na prvom obrázku. Páči sa mi jeho nadčasový dizajn, ktorý sa nám hodí do interiéru, možnosť vkladania balíčkov do kapsičiek ako aj priviazania väčších vecí (ako sú napríklad knihy) na kožené putká. Verím, že to nebola jednorázová investícia a poslúži nám roky.

Na záver by som som chcela upozorniť že na bellarose.sk aktuálne prebieha v rámci black friday akcia okrem iného aj na adventné kalendáre a poštovné pri nákupe nad 40 eur je zdarma. Takže, ak ešte kalendár nemáte a zvažujete kúpu, oplatí sa pozrieť.

adventný kalendár Design Letters

A čím kalendár plánujem naplniť? Ešte ani zďaleka nemám všetko kúpené, ale zvažujem hneď niekoľko možností. Toto mám zatiaľ uložené ako inšpiráciu na celé obdobie adventu vrátane Mikuláša a menín:

1. Knihy: Mimi a Líza a Záhada Vianočného svetla, Cukrové topánky a Vianočné mystérium (pri poslednej ma inšpirovala ninnulina vo svojom článku, kde nájdete aj iné super tipy na knihy s Vianočnou a zimnou tematikou).

2. Kresky s motívom dinosaurov som objavila v obchodíku Bubliboom, rovnako ako aj hru Malý zoolog, ktorá je na obrázku označená ako číslo 8.

3. Tvorivé sady od Djeco s tematikou dinosaurov som objednala z eshopu Littlerabbit.

4. U nás dlhodobo obľúbené figúrky zvierat a dinosaurov určite nebudú chýbať. Posledný rok som objavila francúzsku značku Papo, ktorá je podľa mňa ešte o triedu lepšia ako Schleich a hlavne má druhy zvierat, ktoré schleich neponúka, tak pre malých zoologov určite odporúčam pozrieť.

5. Niečo milé do detskej izby. Za túto pokladničku v tvare robota ďakujem eshopu Two Colours, ktorý bol taký milý a na základe mojej žiadosti ju objednal aj v šedej farbe.

6. Spoločenské hry som dávala už do stories na instagrame a určite k ním spíšem aj samostatný článok keď ich vyskúšame. Celkovo mám kúpené tri a plánujem ich rozložiť na celé obdobie adventu. Na obrázku je najkrajšie človeče v drevenom prevedení od Kids Concept. Ja som objednala na lovel.sk, avšak viacerí ste mi písali, že už tam v ponuke nie je, no náhodou som ho objavila aj na bellarose.

7. V Adamovom kalendári isto nebudú chýbať ani zdravé maškrty, ktoré ja objednávam už roky na detskástrava.eu. Niektoré sú aj pre deti mladšie ako jeden rok!

9. No a v neposlednom rade zvažujem aj lebky dinosaurov zo série Safari (ako ste si isto všimli dinosauri a zvieratá sú u nás pečené varené). A o akú oblasť sa zaujímajú vaše deti? Chystáte sa tiež darčeky prispôsobiť ich záujmom?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.