KID SHOP UP

Tak som to konečne dala! Bola som na Kide! Konečne som nebola tehotná, rodiaca ani lenivá, a išla som osobne aj ja obzrieť tú, zo všetkých  strán ospevovanú, udalosť. Aké dojmy vo mne zanechala? Čo sa mi na Kide páčilo? A čo som kúpila? Dočítate sa nižšie…

V prvom rade musím povedať, že som nesmierne vďačná za všetky milé stretnutia, nové zoznámenia a rozhovory. Práve tie boli pre mňa najpríjemnejšou časťou celého dňa.

Pokiaľ ide o “nové”objavy materiálnej povahy alebo zaujímavé značky, tam ma Kid až tak neohúril, práve naopak. Veľa veci, ktoré som obdivovala prostredníctvom fotiek na instagrame ma naživo nezaujali. Našlo sa však pár projektov, ktoré boli podľa mňa super a ktoré by som chcela s vami zdiaľať aj tu na blogu.

Asi sa na mne pomaly a isto podpisuje to, že mám doma predškoláka, a teda výber školskej tašky je u nás doslova na spadnutie a Nosha Bag spĺňa všetko čo od školskej tašky očakávam. Je ľahká, praktická, ergonomická, kompostovateľná a má skutočne vydarený minimalistický dizajn, ktorý je nadčasový, neopozerá sa a môžete si ho dotvoriť podľa seba ľubovoľnou kombináciou farby tašky a zvieratka. V rovnakých farbách viete dokúpiť aj vrecúško na prezuvky a že vraj čochvíľa aj peračník.

Okrem školskej tašky Nosha ma oslovili už len dva české produkty, ktoré nevystavovali na KID samostatne, ale všimla som si ich prostredníctvom nového projektu YUY. Prvým sú Miju drevené domčeky pre bábiky, ktoré obdivujem na instagrame už nejaký čas a aj na živo sú dokonalé. Závidim každej bábike, ktorá v takom domčeku bude bývať a zároveň silno držím palce výrobcom z Prahy aby našli dostatok podporovateľov a fanúšikov nech môžu tento krásny prokejt, ktorý je zatiaľ len v plienkach úspešne ďalej rozvíjať.

 

No a druhým českým projektom, ktorý sa mi zapáčil sú autorské tvorivé hry od Pipasik vyrobené v Českej republike, ktoré na KID priniesol okrem YUY aj obchodík Hugo chodí bos. Odporúčam však kliknúť si priamo na stránku pipasik.cz, kde okrem hier na predaj nájdete aj kopec úžasných materiálov na tvorenie a hru s deťmi zdarma, čo sa len tak dnes nevidí a myslím, že už len preto sa tento projekt jednoducho oplatí podporovať a šíriť ďalej. Týmto zároveň ďakujem Tereze, Miške a Silvii, že zdieľali tieto inšpirácie na instagrame a upriamili tak na ne aj moju pozornosť.

A to je z mojich KID objavov asi tak všetko. Samozrejme, že som už tradične obzerala aj detské oblečenie, ale tak to vyzerá, že buď starnem, alebo trh s detským oblečením na Slovensku stagnuje, lebo z tejto oblasti ma za srdce nechytilo absolútne nič.

A čo som na KID SHOP UP kúpila? Len pár drobností pre deti na Mikuláša z pekného konceptového obchodíku Bubliboom  a Adelke sójové pastelky od by Hana.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.