kuchynka

Hamba mi! Prvé Vianoce tohto môjho malého blogu a ja som nestihla pripraviť žiaden originálny článok plný inšpirácií na darčeky. Aj som chvíľu nad ním rozmýšľala, ale jednak mi naň neostal čas a po druhé, posledné dni mám pocit, že sa ten konzum okolo Vianoc na mňa valí z každej strany. Akoby tých vecí bolo málo, všetci organizujú súťaže, ponukajú zľavové kódy, pretekajú sa kto postne krajšiu, originálnejšiu a neokukanejšiu vec… a matka sa ani nestihne spamätať a rodičák (a k tomu aj pol mužovej výplaty) je fuč. Je to tak, že dnešná doba nákupom praje a deti, ktoré ešte ani nesedia, ani nechodia majú viac hračiek (alebo teda vzdélavacích pomôcok) ako potrebujú. A tak som si povedala, že inšpirácie na darčeky ja tento rok vynechám. Pár vecí (prevažne pekných kníh) som pridala do stories na instagrame, okrem týchto maličkostí moje deti dostanú spolu jeden hlavný darček a tým je kuchynka duktig z Ikea. Pokukovala som po nej už dlho a konečne v novom byte na ňu máme miesto. Viem, nie je to nič originálne, ale pri troche snahy z nej časom môže vzniknúť príjemný kútik na hranie pre obe moje deti.

Na pintereste mám už vytvorenú samostatnú nástenku k tejto kuchynke a v nej si postupne pripínam inšpirácie ako ju deťom prispôsobiť a vyladiť. Zaujalo ma koľko zaujímavých možností a kombinácií sa dá z tohto jednoduchého kúsku vytvoriť. Niekedy stačí len malá zmena, zaujímavo doladené doplnky, no veľmi sa mi páči aj možnosť kuchynku premaľovať, či vymeniť úchytky za iné – originálnejšie.

Pár pre mňa najkrajších inšpirácií z pinterestu prikladám aj do tohto článku. Budem rada ak mi napíšete či ste sa s kuchynkou duktig tiež takto kreatívne popasovali alebo preferujete originál prevedenie.

No a na záver článku by som sa chcela poďakovať všetkým čo mi na instagrame poslali tipy na čajový či kávový servis ku kuchynke. Správ mi prišlo tak veľa, že som možno nestihla každému odpísať za čo sa chcem aspoň takto ospravedlniť. Ja som sa nakoniec rozhodla z dôvodov, ktoré spomínam v úvode článku, s kúpou počkať, ale tipy, čo ste mi dali, som zhromaždila, pretriedila a pridávam ich sem pre všetkých, ktorí zháňajú a zároveň aj pre mňa do budúcna.

Zo všetkých detských hračiek, ktoré sa hodia na hru s kuchnkou, môjmu vkusu vo všeobecnosti najviac lahodí Kids Concept. Páči sa mi kávovar, sada na pripravu kávy aj raňajok a dokonca aj chladnička, ktorú má v ponuke. Farebné spracovanie všetkých vecí je ladené do neutrálnych farieb a prepracované do detailov.

Už už som bola rozhodnutá pre Kids Concept keď mi prišli na instagram do správy dva tipy od Mariky a od Csula, cez ktoré som znovuobjavila ruskú značku Raduga Grez, ktorú sledujem na instagrame, ale akosi som na ňu zabudla a tá je pre mňa naozaj top.

No a toto sú ďalšie krásne tipy, ktoré sa mi podarilo zozbierať a verím, že si z nich bude vedieť vybrať takmer každý: 1. Kovový set od Moulin Roty | 2. Drevený od Little Dutch | 3. Kovový Vilac s konvičkou, ktorá hrá melódie | 4. Drevený Plan Toys | 5. Porcelánový Ikea | Kovový JaBaDaBaDu.

Tak čo… našli ste si svojho favorita?

4 thoughts on “kuchynka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.