hračky 12+

Milujem krásne hračky a na moju veľkú radosť Adelka, na rozdiel od Adama v jej veku, sa s hračkami hrá rada. Najradšej ich samozrejme rozhadzuje (a skrýva… do práčky napríklad), ale dokáže sa už celkom pekne zahrať. O týždeň bude mať 14 mesiacov, a tak som si povedala, že pripravím článok o hračkách, ktoré ju (aj mňa) zaujali v tomto období najviac. Možno tieto moje malé objavy prídu niekomu vhod ako inšpirácia a ak aj nie, budem mať aspoň spomienku na toto kúzelné hravé obdobie.

Adelku pomerne skoro začalo baviť vhadzovanie predmetov do krabičiek. Keď mala 6 mesiacov a samostatne sedela, začala najskôr naznačovať vhodenie guličky do otvoru, ale nevedela ju ešte vedome pustiť dnu do dierky. Zlom prišiel v 8 mesiaci a odvtedy sa v tejto činnosti zdokonaľuje. Doma máme krabičku s vymeniteľnými otvormi od Hračky deda Jozefa, o ktorej som písala tu. Táto hračka je u nás dlhodobo aktuálna, často hraná, a teda ju vrelo odporúčam. Super vec sú aj rôzne doma vyrobené krabičky, do ktorých sa dajú vhadzovať guličky, gombíky, kamienky… Adamkovi som ich vyrábala, pri Adelke na to nemám čas ani energiu, a tak sa s nimi hrá len na kurze Play Wisley. Ešte pred prvými narodeninami Adelku začalo baviť vkladanie a vyberanie predmetov. Rada skúšala čo sa kde zmestí a vymýšľala si vlastné verzie hier. Napríklad do krabičky na vhadzovanie vkladala zvieratká a podobne. Okolo roka nastalo obdobie navliekania krúžkov či kociek s dierkou na paličky (kocky prišli na rad neskôr a niektoré tvary, ktoré sú viac štrukturované jej robia ešte problém). K tejto aktivite zdedila väčšinu hračiek po bratovi. Máme pár pekných od wooden story, ale Adel má aj tak najradšej obyčajnú pyramídu z ikea. Druhou obľúbenou oblasťou nášej slečny sú hudobné nástroje. Keď začala pískať na bratovej píšťalke nemala ani rok, od roka hrá na ústnej harmonike, búcha s predmetmi a tancuje do rytmu. Preto som sa rozhodla zadovážiť jej aj xylofón. Ešte ho len dostane od babky, tak som veľmi zvedavá čo naň povie. Každopádne keď máte dieťa okolo roka, akýkoľvek hudobný nastroj ho isto poteší. No a na záver musím spomenúť aj Adelkyn vrelý vzťah k výtvarnému umeniu, ktorý je bohužiaľ badateľný na viacerých stenách v byte. Na Kide som jej celá namotivovaná kúpila pastelky od byHana. Tie ju zatiaľ nezaujali (resp. zaujali ale iným spôsobom ako by som chcela). Oveľa radsej používa na písanie (rozumej čmáranie) klasické farbičky, fixky a perá, ktoré na tajňáša kradne v bratovej izbe. Včera mi nimi stihla do nového diára napísať pár dôležitých poznámok. V tomto smere sa mi na nasýtenie jej potreby asi najviac osvedčila takáto tabuľka. Výrobcovia ju odporúčajú od 3 rokov, ale obe moje deti ju používali oveľa skôr (Adam od 1,5 roka a Adelka od 1 roka). Je to tiež veľmi vďačná zábavka na cesty a ja ju zo všetkých hračiek spomenutých v tomto článku odporúčam asi najviac.

1. čarovná tabuľka na kreslenie z MojToj | 2. drevená hračka na navliekanie – dekorácia Sarahandbendrix | 3.  matriošky – najlepšiu cenu za akú som ich našla ma slovenský eshop twocolours | 4. hudobné nástroje KidsConcept | 5. panáčikovia Grimms na vkladanie a triedenie farieb (zatiaľ nemáme, ale silno po nich túžim) | 6. Dúha Grimms mala zatiaľ väčší úspech u 5 ročného brata

Tento článk nevznikol v spolupráci so žiadnym eshopom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.